niedziela, 24 lipca 2011

Znaczenie imion

Wierzycie w znaczenie imion? Czasem się nad tym zastanawiam czy imię określa naszą osobowość czy data urodzin  faktycznie ma duże znaczenie i w niej zapisane są nasze losy. Troszkę trudno jest mi uwierzyć, że wszystkie Andżeliki są takie same?! Czy ktoś urodzony tego samego dnia co ja faktycznie jest osobowo podobny do mnie?!


Andżelika znaczy "anielska", zaś anioły to duchy powietrzne i podniebne na ziemi zjawiające się tylko wyjątkowo. Niebo było - w myśl wielu dawnych wyobrażeń - nie tylko siedzibą aniołów, ale i idei, czyli wiecznych wzorców wszelkich rzeczy na ziemi. Imię Andżelika nieustannie o tym przypomina, każe patrzeć wzwyż i doskonalić się wewnętrznie. Liczba tego imienia równa się dwa, a dwójka jest liczbą zgody, kompromisu i łagodności. Te cechy również przejawiają się w charakterze Andżelik. Z punktu widzenia astrologii oznacza to, że imię Andżelika jest pod opieką Wenus. Andżeliki mają swoje ideały i dążą do tego, aby wszystko wokół nich było "jak z obrazka". Unikają zaś bałaganu, chaosu, pośpiechu, wszelkich sytuacji niejasnych i nieokreślonych, a także nieczystych myśli. Najlepiej czują się tam, gdzie pozostały jeszcze ślady dobrych obyczajów i arystokratycznych manier. Imię to skłania także do tego, aby zawodowo zajmować się pięknem, harmonią i sztuką, tak więc Andżeliki zazwyczaj studiują na artystycznych uczelniach, a jeśli już na politechnice - to architekturę.

Czytając to tak sobie myślę, że kurcze może coś w tym jest, że imiona w jakiś sposób na nas wpływają, To co jest prawdą zaznaczyłam czcionką pochyłą i pogrubiłam. (A tak na marginesie to zawsze marzyłam by studiować architekturę wnętrz - czyli kolejna prawda).
Wiecie co Wam jeszcze powiem, że na rodzicach w związku z powyższym spoczywa duża odpowiedzialność bo wybierając imię możliwe, że już w jakiś sposób kształtujemy nasze dzieci?!

3 komentarze:

 1. Pewnie, że coś w tym jest.. może nie do końca, (bo wiadomo, że kazdy jest inny) ale np. podobne zainteresowania, zchowania,pogląd na niektóre sprawy ;) A jeśli dodać jeszcze date urodzenia to juz wogole zgodność w bardzo wysokim oprocentowaniu :)
  Ps. Od dłuższego czasu przyglądam się Twoim stylizacjom - są ŚWIETNE! :)
  Ps.Słiczne zestawienie na tej fotce :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. nieziemsko wyglądasz! Piękne spodnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z komentarzem Asi w 100% :)
  Cudnie wyglądasz,rewelacyjne spodnie:)

  OdpowiedzUsuń